Wzmocnienie filarów mostu - Most Brotonne - Caudebec en Caux, Francja

Most Brotonne

Wzmocnienie strukturalne

Wzmocnienie filarów mostu - Most Brotonne - Caudebec en Caux, Francja

Firma S&P działała jako dostawca systemu wzmacniającego w wykonaniu części zamówienia publicznego na wzmocnienie mostu Pont de Brotonne.

Temat 
Wzmocnienie filarów mostu
Obiekt 
Most Brotonne
Miejsce 
Caudebec en Caux
Stan 
Departement Seine-Maritime
Kraj 
Francja
Data 
2014
Okres 
3 miesiące

Sytuacja

Celem wzmocnienia było przywrócenie pierwotnej nośności utraconej na skutek pojawienia się pęknięć pniowych na dwóch filarach o wysokości 50 m. Firma S&P we współpracy z firmami wykonawczymi spróbowała poprawić jakość i zoptymalizować czas naprawy. Firma S&P dostarczyła ekspertyzę dotyczącą technik wdrażania swojego systemu FRP S&P.

Rozwiązania

Celem rozwiązania zaproponowanego przez firmę S&P było nie tylko zagwarantowanie wysokiej jakości oraz bardzo szybkiej instalacji, lecz również redukcja zużycia kleju S&P Resin 55. Takie rozwiązanie było możliwe tylko dzięki charakterystyce kleju S&P Resin 55: o bardzo długim okresie przydatności, małej wrażliwości na ciepło oraz wysokiej zdolności przesączania; gęstszy lub szybciej wiążący klej epoksydowy przy takim typie nakładania jest niedozwolony. Przy takim rozwiązaniu nie zmienia się geometria zewnętrzna filarów, nie występuje ryzyko korozji, a zastosowanie metody jest szybkie i łatwe.

Materiał

18000 mb maty S&P C-Sheet 240, 6000 kg kleju S&P Resin 55

Galeria zdjęć

Service

Osoba do kontaktu

Odpowiedzialny oddział S&P

Jesteś tutaj

  Kontakt

  Legal info

  Legal info

  • Simpson Strong-Tie®

   Od 2012 roku, Grupa S&P stała się częścią Simpson Strong-Tie, międzynarodowej korporacji produkującej materiały budowlane z siedzibą w Californi oraz wieloma oddziałami na terenie całej Europy.

   Firma angażuje się w pomoc klientom w odniesieniu do ich indywidualnych potrzeb, oferując wyjątkowe produkty wymienione w katalogach, kompleksową obsługę inżynieryjno-techniczną, obsługę produktów, testy, szkolenia firm wykonawczych oraz dostarczanie produktów na czas.

  SIMPSON Strong-Tie