Gruntowna renowacja - Deutsche Bank AG - Frankfurt nad Menem, Niemcy

Wzmocnienie płyt ścian ze względu na nowe otwory drzwiowe.

Na tej stronie

Temat
Gruntowna renowacja
Objekt
Deutsche Bank AG
Miejsce
Frankfurt nad Menem
Stan
Hessen
Kraj
Germany
Data
Okres
2 Weeks

Sytuacja

W trakcie przebudowy przeprowadzanej w ramach  realizacji projektu budowlanego, realizowanego na zlecenie Deutsche Bank AG we Frankfurcie nad Menem, w rdzeniach usztywniających wież wycięto nowe otwory drzwiowe. Przy ponownym przeliczaniu rdzeni okazało się, że w pozostałych obszarach jest zbyt mało zbrojenia.

Rozwiązania

W celu zastąpienia brakującego zbrojenia zastosowano taśmy kompozytowe CFK Lamelle wklejone w wyciętych bruzdach, ponieważ odznaczają się one znacznie lepszymi właściwościami kotwiącymi niż naklejane taśmy CFK Lamelle. Aby utrzymać minimalną liczbę i długość bruzd, w każdą bruzdę wklejono po dwie taśmy. Obie taśmy CFK Lamelle zostały wcześniej sklejone razem w sposób uniemożlwiający wzajemne przesunięcie, dzięki czemu można je zastosować jako taśmę o podwójnej grubości. Jednakże zdwojenie taśm kompozytowych CFK Lamelle w odniesieniu do lameli wklejanych w bruzdy nie zostało zatwierdzone  przez nadzór budowlany. Zgoda została udzielona jedynie w pojedynczych przypadkach, na podstawie ekspertyzy wykonanej przez rzeczoznawcę, prof. dr inż. Konrada Zilcha. Dzięki temu, taśmy kompozytowe CFK Lamelle mogły być wklejone w zaprojektowany sposób.

Material

Taśma kompozytowa Sto S&P CFK Lamelle (lamele wklejane w bruzdach) – wykorzystano ok. 1700 m taśmy kompozytowej CFK Lamellen wklejanej w wyciętych bruzdach.

Contact

S&P Reinforcement Poland

S&P Polska Sp. z o.o.

Ul. Bydgoska 9
82-200 Malbork
Polska