Oprogramowanie

Oprogramowanie

Oprogramowanie

Narzędzie projektowe S&P dedykowane dla konstruktorów i projektantów.

Oprogramowanie do projektowania wzmocnień S&P z wykorzystaniem taśm z włókien węglowych, mat z włókien szklanych, węgloywch i aramidowych i żywicy epoksydowej.

Próba wykorzystania oprogramowania do zastosowania innych materiałów niż sugerowane będzie wiązało sie z brakiem odpowiedzialności za efekt finalny i będzie skutkowało naliczeniem opłat licencyjnych   

Dostępne oprogramowanie do projektowania:

Oprogramowanie

 • GRAL (Geogrid Reinforced Asphalt Layers)

  GRAL to program przeznaczony do przeprowadzenia analizy wzmocnienia nawierzchni asfaltowej z zastosowaniem siatek wzmacniających S&P Glasphalt G i S&P Carbophalt G. Program umożliwia wykonanie obliczeń inżynierskich i powiązanych obliczeń ekonomicznych.

  W programie przyjęto specjalne algorytmy wyznaczania trwałości nawierzchni asfaltowych opierające się na wynikach badań laboratoryjnych zrealizowanych na zlecenie firmy S&P oraz mechanistyczno-empiryczną metodykę wykorzystywaną m.in. w metodzie AASHTO 2004.

  wymagania systemowe: 

  wersja webowa

 • FRP Lamella

  FRP Lamella jest oprogramowaniem do wymiarowania wzmocnienia stref rozciąganych i ścinanych przy zginaniu. Program FRP Lamella umożliwia dobór przekroju elementów wzmacniających i sprawdzenie nośności wzmocnionej konstrukcji. Warunkiem koniecznym jest wstępne wyznaczenie sił i momentów dla danego układu statycznego.   

  wersja oprogramowania: 
  Current version 6.0.01
 • FRP Colonna

  FRP Colonna to oprogramowanie do projektowania wzmocnienia podpór ściskanych osiowo poprzez owinięcie matami S&P. Dla znanej siły osiowej, oprogramowanie oblicza wymaganą ilość warstw jaka jest potrzebna do osiągnięcia wymaganej nośności.  Zastosowanie zewnętrznego uzwojenia z mat S&P pozwala na powstanie w betonie trójosiowych stanów naprężeń.  

  wersja oprogramowania: 
  current version 1.8

Kontakt

Legal info

Legal info

 • Simpson Strong-Tie®

  Od 2012 roku, Grupa S&P stała się częścią Simpson Strong-Tie, międzynarodowej korporacji produkującej materiały budowlane z siedzibą w Californi oraz wieloma oddziałami na terenie całej Europy.

  Firma angażuje się w pomoc klientom w odniesieniu do ich indywidualnych potrzeb, oferując wyjątkowe produkty wymienione w katalogach, kompleksową obsługę inżynieryjno-techniczną, obsługę produktów, testy, szkolenia firm wykonawczych oraz dostarczanie produktów na czas.

SIMPSON Strong-Tie