Firma

Pod marką S&P produkujemy i wprowadzamy na rynek rozwiązania w zakresie napraw i renowacji obiektów żelbetowych, stalowych, murowych, drewnianych oraz wzmocnień nawierzchni asfaltowych.

S&P Polska

S&P rozpoczęło swoją działalność w Polsce w dniu 01.07.2003 pod nazwą S&P Reinforcement Sp. z o.o. Siedziba firmy mieściła się Gdańsku. W roku 2005 Spółka nabyła nieruchomość w Malborku i w tym samym roku siedziba firmy została przeniesiona do Malborka. Jednocześnie zmianie uległa nazwa firmy na S&P Polska Sp. z o.o. i pod ta nazwą firma funkcjonuje do dziś.

W roku 2006 uruchomiono w zakładzie w Malborku produkcję siatek do wzmacniania warstw asfaltowych nawierzchni. W ciągu minionych lat udało się udoskonalić i rozwinąć produkcję tak, iż zakład w Malborku stał się dostawcą siatek na rynki całej Europy za pośrednictwem innych firm Grupy S&P.

W roku 2016 uruchomiono w S&P Polska produkcję mat z włókna węglowego oraz z włókna aramidowego stanowiące elementy systemu wzmacniania konstrukcji S&P FRP.

Od początku działalności S&P w Polsce naszym celem było dostarczenie klientom najwyższej jakości, systemowych rozwiązań z zakresu wzmacniania konstrukcji inżynierskich i nawierzchni asfaltowych. Dostarczamy nie tylko materiały, ale staramy się pomóc poprzez intensywne doradztwo techniczne już od etapu koncepcji i projektu, aż do zastosowania danego rozwiązania na placu budowy.

Grupa S&P

S&P Clever Reinforcement Company AG wywodzi się ze spółki Scherer & Partner Bausysteme z 1995 roku z miejscowości Brunnen w Szwajcarii. Firma projektuje, produkuje i dystrybuuje produkty do wzmocnień konstrukcji inżynierskich i nawierzchni drogowych. S&P zostało przeniesione do nowego budynku administracyjnego połączonego z dużym magazynie do miejsowości Seewen w Szwajcarii w 2010. S&P posiada również oddział w zachodniej Szwajcarii jak również filie i zakłady produkcyjne m.in. w Austrii, Holandii, Francji, Niemczech, Polsce, Portugalii, Danii i Szwecji.

S&P koncentruje się na produkcji i rozwoju rozwiązań do naprawy i wzmocnień konstrukcji inżynierskich i nawierzchni drogowych. Nasze produkty są wytwarzane w zakładach produkcyjnych i są sprzedawane bezpośrednio użytkownikom końcowym. S&P oferuje również programy projektowe i pomoc w zakresie doradztwa i szkolenia.

S&P siedziba główna w Szwajcarii

Simpson Strong-Tie® Company Inc.

S&P jest częścią Simpson Manufacturing Co., Inc., z siedzibą w Pleasanton, California, poprzez spółkę zależną, Simpson Strong-Tie Company Inc., która jest wiodącym producentem wyrobów budowlanych przeznaczonych do konstrukcji drewnianych, w tym złącz, systemów mocujących, łączników jak również prefabrykatów budowlanych, w tym klejów, specjalistycznych chemikaliów, kotew mechanicznych, narzędzi i materiałów wzmacniających. Akcji spółki są notowane na giełdzie nowojorskiej pod symbolem "SSD".