Skuteczność laminatów S&P FRP

niedziela, 10. Wrzesień 2023

Skuteczność laminatów S&P FRP

W filmie nasz zespół demonstruje skuteczność wzmocnień strukturalnych za pomocą laminatów węglowych, wykonując prosty test na dwóch różnych belkach. Podczas gdy niewzmocniona próbka pęka już przy niewielkim obciążeniu, belka wzmocniona laminatem C S&P wytrzymuje bardzo duże obciążenia. Nawet gdy zespół uciekł się do ekstremalnych środków, belka nadal nie mogła zostać złamana.

Informacje o teście

W naszej siedzibie w Seewen w Szwajcarii odlaliśmy dwie identyczne belki z wysokiej jakości betonu ARMO-crete®. W każdej belce znajduje się pręt zbrojeniowy B500B o grubości 6 mm. Nasi inżynierowie wzmocnili wzmocniony korpus testowy laminatem S&P C-Laminate SM 50/1.2, który został połączony żywicą S&P Resin 220 HP. Rysunki przekroju poprzecznego oraz konfiguracji testowej można znaleźć w galerii zdjęć powyżej.

Nasz zespół z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania dotyczące wzmacniania i naprawy konstrukcji. Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.

Kontakt

Legal info

Legal info

  • Simpson Strong-Tie®

    Od 2012 roku, Grupa S&P stała się częścią Simpson Strong-Tie, międzynarodowej korporacji produkującej materiały budowlane z siedzibą w Californi oraz wieloma oddziałami na terenie całej Europy.

    Firma angażuje się w pomoc klientom w odniesieniu do ich indywidualnych potrzeb, oferując wyjątkowe produkty wymienione w katalogach, kompleksową obsługę inżynieryjno-techniczną, obsługę produktów, testy, szkolenia firm wykonawczych oraz dostarczanie produktów na czas.

SIMPSON Strong-Tie