Naprawa komina odpylni KONEL w Hucie Częstochowa - Komin odpylni - Częstochowa, Polska

Huta Częstochowa

Wzmocnienie strukturalne

Naprawa konstrukcji nośnej komina odpylni pieca hutniczego.

Naprawa komina odpylni KONEL w Hucie Częstochowa
Komin odpylni
Częstochowa
Województwo Śląskie
3 miesiące

Wzmocnienie płaszcza żelbetowego w związku z występującymi spękaniami i uszkodzeniami betonu oraz stali zbrojeniowej. Konieczność wykonania prac wzmacniających w okresie zimowym.

Wzmocnienie konstrukcji umożliwiające dalszą bezpieczną eksploatację komina.

Taśmy i maty CFRP

• Komin odpylni

• Pierwsze prace przygotowawcze

• Wzmocnienie płaszcza komina za pomocą taśm węglowych

• Uszorstnienie zewnętrznej powierzchni mat węglowych, poprzes posypanie ich piaskiem kwarcowym.  Zabieg ma na celu poprawę przyczepności dla planowanych warstw wykończeniowych, które mają ukryć wzmocnienie.

• Tomasz Bartosik

Mr.Tomasz Bartosik