Links: Mobile Menu v1

Języki

Main Navigation pl-PL

Gruntowna renowacja - Deutsche Bank AG - Frankfurt nad Menem, Niemcy

Wzmocnienie strukturalne

Wzmocnienie płyt ścian ze względu na nowe otwory drzwiowe.

Kraj 

Niemcy

Data 

2009

Okres 

2 tygodnie

Sytuacja 

W trakcie przebudowy przeprowadzanej w ramach  realizacji projektu budowlanego, realizowanego na zlecenie Deutsche Bank AG we Frankfurcie nad Menem, w rdzeniach usztywniających wież wycięto nowe otwory drzwiowe. Przy ponownym przeliczaniu rdzeni okazało się, że w pozostałych obszarach jest zbyt mało zbrojenia.

Rozwiązania 

W celu zastąpienia brakującego zbrojenia zastosowano taśmy kompozytowe CFK Lamelle wklejone w wyciętych bruzdach, ponieważ odznaczają się one znacznie lepszymi właściwościami kotwiącymi niż naklejane taśmy CFK Lamelle. Aby utrzymać minimalną liczbę i długość bruzd, w każdą bruzdę wklejono po dwie taśmy. Obie taśmy CFK Lamelle zostały wcześniej sklejone razem w sposób uniemożlwiający wzajemne przesunięcie, dzięki czemu można je zastosować jako taśmę o podwójnej grubości. Jednakże zdwojenie taśm kompozytowych CFK Lamelle w odniesieniu do lameli wklejanych w bruzdy nie zostało zatwierdzone  przez nadzór budowlany. Zgoda została udzielona jedynie w pojedynczych przypadkach, na podstawie ekspertyzy wykonanej przez rzeczoznawcę, prof. dr inż. Konrada Zilcha. Dzięki temu, taśmy kompozytowe CFK Lamelle mogły być wklejone w zaprojektowany sposób.

Materiał 

Taśma kompozytowa Sto S&P CFK Lamelle (lamele wklejane w bruzdach) – wykorzystano ok. 1700 m taśmy kompozytowej CFK Lamellen wklejanej w wyciętych bruzdach.

Odpowiedzialny oddział S&P: 
S&P Clever Reinforcement GmbH
Wieże podczas prac remontowych

Wieże podczas prac remontowych

Umieszczenie żywicy w uprzednio przygotowanych bruzdach

Umieszczenie żywicy w uprzednio przygotowanych bruzdach

Montaż laminatów w uprzednio wypełnionych żywicą bruzdach

Montaż laminatów w uprzednio wypełnionych żywicą bruzdach

Kontakt

Obszar

S&P