Related System

S&P Glasphalt® GV

S&P Glasphalt® GV jest to siatka do zbrojenia warstw nawierzchni asfaltowych wykonana z włókien szklanych wstępnie przesączana asfaltem z jednostronną posypką z piasku kwarcowego i ochronną geowłókniną polipropylenową o gramaturze 20 g/m2 zabezpieczającą przed sklejeniem się materiału podczas składowania i transportu. Proces przesączania wiązek budujących siatkę zapewnia pokrycie asfaltem nie tylko zewnętrznej powierzchni wiązki, ale również powierzchni włókien szklanych tworzących wiązkę. Zapewnia to wciągnięcie do współpracy każdego włókna i zapobiega efektom poślizgu włókien wewnątrz wiązki..

Call to Action

Status pinezek

Ta strona nie jest podpięta. Pinezka.

Charakterystyki

• Nadaje się do wzmocnień całopowierzchniowych jak i do napraw miejscowych
  • Po ułożonej warstwie S&P Glasphalt® GV może odbywać się ruch kołowy w ograniczonym
    zakresie
  • Nie utrudnia skrawania wzmocnionych nim nawierzchni w przypadku koniecznych napraw
  • Zapobiega propagacji rys z dolnych warstw nawierzchni w warstwę ścieralną – głębokość
    propagacji do 3-4 cm
  • Zapobiega powstawaniu kolein i deformacji trwałych nawierzchni bitumicznych – ok. 6-
    krotne zwiększenie wytrzymałości na zginanie przy obciążeniach dynamicznych
  • Może być rozkładany ręcznie lub maszynowo
  • Minimalna grubość warstwy ścieralnej układanej na S&P Glasphalt® GV powinna wynosić
    min. 4 cm

Aplikacje

S&P Glasphalt® GV jest stosowany do wzmacniania nawierzchni bitumicznych zapobiegając ich uszkodzeniom i trwałym deformacjom.

Call to Action

Status pinezek

Ta strona nie jest podpięta. Pinezka.

Karty danych technicznych

Karty charakterystyki

Tekst specyfikacji

Broszura

Dane techniczne

Informacja o produkcie

Doceniamy Twoje zainteresowanie. Spójrz na dane. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy, proszę skontaktuj się z nami

Logistyka

• Dostawa
      Szerokość rolki 0.97 m / 1.50 m / 1.95 m (inna szerokośc na specjalne zamówienie)
      Długość rolki50 m
    • Numer pozycji asortymentowejArtykułJednostka opakowaniowa / WagaWymiary
      GLGV0097120S&P Glasphalt GV (0.97 m)1 Rolka = 48.50 m² L x Ø = 1.00 m x 0.32 m
      1 Paleta = 1'940 m² / 40 RolekL x B x H = 2.20 m x 1.05 m x 2.00 m
      GLGV0150120S&P Glasphalt GV (1.50 m)1 Rolka = 75.00 m²L x Ø = 1.50 m x 0.32 m
      1 Paleta = 1'500.00 m² / 20 RolekL x B x H = 1.65 m x 1.05 m x 2.00 m
      GLGV0195120S&P Glasphalt GV (1.95 m)1 Rolka = 97.50 m²L x Ø = 1.95 m x 0.32 m
      1 Paleta = 1950.00 m² / 20 RolekL x B x H = 2.00 m x 1.05 m x 2.00 m

Instrukcje

• Wskazówki co do sposobu zabudowy

Podłoże:
    Nawierzchnie bitumiczne zarówno nowo wykonane jak remontowane (poddane skrawaniu).

Przygotowania podłoża:
    Oczyścić powierzchnię i usunąć wszystkie luźne części (piasek, luźne ziarna kruszywa, oleje, smary, resztki powłok itp). Podłoże należy skropić w ilości ok. 400 g aktywnego asfaltu/m2. Skropienia można dokonać emulsją na bazie asfaltów modyfikowanych (zalecane), na bazie zwykłych asfaltów drogowych lub skropić asfaltem na gorąco. Rysy o rozwartości powyżej 4 mm należy oczyścić sprężonym powietrzem i wypełnić.

Przebieg aplikacji:
    S&P Glasphalt GV można rozkładać zarówno ręcznie jak i maszynowo. Warstwę siatki możemy rozkładać na całej powierzchni wzmacnianego odcinka lub też tylko na fragmentach powierzchni (nad rysami, nad połaczeniami technologicznymi). W tym przypadku strefa zakotwienia siatki powinna wynosić min po 50 cm po obu stronach rysy. Rozłożenie S&P Glasphalt GV może nastąpić dopiero po przeschnięciu warstwy skropienia, do takiego stopnia, aby była lekko klejąca się, ale nie przywierała (w zależności od warunków atmosferycznych może to trwać od jednej do kilku godzin). Warstwę S&P Glasphalt GV rozwijamy z rolki lekko naciągając tak, aby zapobiec tworzeniu się fałd i nierówności. Układamy siatką zbrojeniową „do góry”. W przypadku rozkładania ręcznego należy docisnąć warstwę siatki poprzez przejazd walca. W przypadku rozkładania maszynowego nie jest to wymagane. Nie jest wymagane jakiekolwiek dodatkowe kotwienie warstwy wzmacniającej. S&P Glasphalt GV należy układać „na zakład”. Dotyczy to zarówno połączeń podłużnych jak i poprzecznych. Szerokość zakładu ok. 10 cm. W zależności od warunków atmosferycznych może zachodzić konieczność skropienia dolnej warstwy S&P Glasphalt GV emulsją asfaltową w ilości ok 400 g aktywnego asfaltu na m2 lub też konieczność mechanicznego zakotwienia.
    Kolejną warstwę bitumiczną nawierzchni należy rozkładać bezpośrednio na świeżo ułożoną warstwę S&P Glasphalt GV.

Docinanie:
    Docinanie S&P Glasphalt GV na żądany wymiar zarówno w kierunku podłużnym jak i poprzecznym może się odbywać przy wykorzystaniu zarówno przyrządów ręcznych (nóż, nożyczki itp.) jak z wykorzystaniem mechanicznych urządzeń tnących (szlifierki kątowe itp).

Produkty